Projekt e-commerce zerokalorii.pl

Z zespołem zerokalorii.pl - współpracowalismy łącznie ponad 3 lata, na wielu płaszczyznach. W początkowej fazie tworzenia projektu i koncepcji sprzedaży - przygotowaliśmy sklep internetowy na bazie wybranego przez właściciela - szablonu opartego na systemie Presta Shop. Staraliśmy się również odpowiednio doradzić i zasugerować na jakie funkcje warto zwrócić uwagę podczas wyboru szablonu. Stworzyliśmy przyjazne logo według wytycznych właściciela, dodatkowo proponując alternatywy w postaci innej kolorystyki, czczionek i stylu.

logo zerokalorii.pl

Prace od których zaczęliśmy to:

→ Stworzenie logo, dedykowanych grafik banerowych, grafik promocyjnych w opisach produktów, grafik do każdej kategorii sklepu.

→ Stworzenie unikalnych opisów produktów, zawierających ustalone wcześniej słowa kluczowe. Opisy zostały odpowiednio zoptymalizowane, wraz z nagłówkami h1,h2,h3, dodatkowo każdy z ponad 300 produktów miał swój unikalny, przyjazny adres URL, meta title i meta description.

→ Stworzenie opisów Kategorii oraz opisów producentów.

→ Stworzenie, optymalizacja i dalsze prowadzenie kont Social Media (Facebook, Instagram), według wytycznych pracowników sklepu i aktualnych promocji na sklepie.

→ Podpięcie podstawowych modułów do sklepu internetowego tj. integracja z systemami płatności DotPay, Paypal, Przelewy24 oraz modułami integracji z kurierami, Google Analitics, Google Search Console, Czat Online i wiele innych.

→ Stworzenie i przygotwanie bloga tematycznego, oraz treści w postaci eksperckich artykułów oraz dietetycznych przepisów.

→ Przygotowanie powiadomień Cookie, regulaminu strony, polityki prywatności i pozostałych podstron w stopce sklepu.

Pierwsza wersja sklepu internetowego prezentowała się następująco:
stara wersja sklepu zerokalorii.pl

Po półtorej roku współpracy, dzięki tendencji wzrostu sprzedaży i stałego powiększania asortymentu - zdecydowalśmy się na przenisienie sklepu na nowy - bardziej rozbudowany szablon - zapewniający lepszą nawigację i łatwość użytkowania.

Poprzez poszerzenie asortymentu do ponad 1000 różnych produktów - sklep wymagał stworzenia nowych podkategorii - zwiększało to również mozłiwośći rozwoju sklepu pod względem SEO. Dodatkowo tworząc nowy sklep staraliśmy się wykorzystać potencjał pięknych grafik banerowych - tworząc odpowiedni slayder na sklepie.

Dwa panele - górny i boczny umożliwiały łatwe i szybkie odnajdywanie potrzebnych kategorii czy produktów. Wyszukiwarka sklepu została również poprawiona poprzez autosugestie produktów, których szukał użytkownik.
Łatwiejsza ingenrencja w kod sklepu oraz bardziej elastyczny szablon pozwolił nam na wstawienie dodatkowego baneru podkreślającego atuty sklepu jak - szybka wysyłka, próg darmowej wysyłka, duża ilość przewoźników.

nowa wersja sklepu zerokalorii.pl

Priorytetowe podstrony podkategorii zostały mocno dopracowane, a na podstronach z produktami z najwyższą marżą - zainstalowano popup który zachęcał do zakupów poprzez promocję, kody rabatowe i rankingi produktów. Świetnie sprawdziło się to w wynikach sprzedaży - poprawiających sprzedaż o 30-40% wysokomarżowych produktów.

promujące popupy

W każdej kategorii zainstalowaliśmy również moduł pokazujący bestsellery sprzedaży - aby łatwić klientom decyzje zakupie.

promujące popupy

Dużą wagę skupiliśmy rownież na proces realizacji zamówienia - na podstronę dodaliśmy pomocną grafikę informującą o łatwości złożenia zamówienia. Monco zaakcentowaliśmy kolorami - ważne informacje i buttony i checkboxy na stronie, prowadząc niejako klienta "za rękę" podczas procecesu zamówienia. Dodatkowo cały proces zamówienia znajdował się na jednej podstronie, a nie jak w przypadku innych sklepów - często na 4,5 podstronach.

strona składania zamówienia

Strategia działania w SocialMedia była nieco trudniejsza do zrealizowania niż w przypadku innych, bardziej rozwiniętych branż, ze wzgldu na brak świadomości potencjalnych klientów o istnienieniu tego typu produktów. Musieliśmy w pewnym stopniu tworzyć content edukacyjny poprzez artykuły i przepisy z wykorzystaniem produktów ze sklepu. Stworzyć popyt na produkt o którym klient często nie miał pojęcia. Naszczęście wizja smacznych i niskolarocznych produktów, które można bezpiecznie stosować poczas diety - była aktrakcyjna i szybko znajdowała swoich wiernych fanów.

Dodatkowo dzięki realizacji specjalnego serwisu z programem partnerskim - nawiązaliśmy współpracę z licznymi infuencerami ze świata fitness na bardzo korzystnych dla nas warunkach. Posty w SocialMedia opierały się na realnych zdjęciach produktów używanych przez klientów, estetycznych, banerach reklamowych, artykułach, informacji o aktualnych promocjach i nowościach na sklepie, dietetycznych przepisach i filmach.
W przeciągu roku rozwinęliśmy FanPage na facebooku do ilości 14 tys. realnych fanów, bez płatnych kampanii marketingowych.

Po uzyskaniu dobrych zasięgów na Facebooka, skupiliśmy się na poprawieniu sklepowego Instagrama. Ponieważ użytkownicy Instagram są z reguły młodszymi osobami - zdecydowaliśmy się na mniej oficjalny sposób komunikacji z użytkownikami. Strategia postów była podobna jak w przypadku Facebooka, jednak odpowiednia komunikacja i interakcja z użytkownikami zapewniała bardzo dobre efekty. Po pierwszym roku udało uzyskać się ponad 20 tys.followersów, a średni zasięg posta sięgał 40-50 tys. odbiorców i ok. 20-30 komentarzy.

wizualizacja kont social media

Na Kanałe YouTube staraliśmy się wrzucać 2 filmy miesięcznie - tutaj współpracowaliśmy z blogerkami pozyskanymi z naszeg programu partnerskiego. Każdy film był odpowiednio zoptymalizowany i lokował produkty ze sklepu. YouTube jest zdecydowanie najtrudniejszym i najbardziej kosztownym kanałem w SocialMedia ale potencjał meteriałów wideo jest ogromny - a dobrze przygotowany film uzyskuje nowe wyświetlenia latami. W ciągu jednego roku przygotowaliśmy ponad 40 materiałów wideo - co dało łącznie 100 tyś wieświetleń i 1100 subskrybcji.

promowanie kanału YouTube

Będąc świadomymi że wyszukiwanie produktów w internecie przenosi się w szybkim tempie na "mobile" bardzo mocno skupiliśmy się na dopracowaniu wersji sklepu na telefon. Odpowiednie wielkości buttonów, modele wyszukiwania produktów i podziału ilości na stronie zostały zaprojektowane jak na największych serwisach sprzedażowych typu aliexpress, amazon.

Jeżeli chodzi o działania SEO - z racji ograniczonego kapitału, skupialiśmy się na maksymalnej poprawie sklepu pod względem optyamlizacji węwnętrzenj. Pracowaliśmy nad łatwością nawigacji UX, tworzyślimy rozbudowane opisy produktów i kategorii - poprawiająć linkowanie wewenętrzne. Praktycznie każdy z 1300 produktów miał swój unikalny opis, grafiki, meta title, meta description i odpowiednio sformatowany tekst. Jeżeli chodzi o prace poza witryną - staraliśmy się tworzyć 2,3 artykuły ekspercie na blogu miesięcznie, oraz publikować conajmniej jeden artykuł sponsorowany na stronie o podobnej tematyce z dobrymi parametrami. Bardziej celowaliśmy w jakość tworzonego contentu a nie jej ilości.

pozycjonowanie, seo sklepu inernetowego

Nasze prace przyniosły bardzo dobre ekfety - po 3 latach funkcjonowania i mocno ograniczonego kapitału na działania SEO, uzyskiwaliśmy średnio 40 tys. odwiedzin miesięcznie z samych wejść organicznych z wyszukiwarki. Nie wliczając w to wejść z płatnych kampanii. Dodatkowo wypracowaliśmy TOP 3 na większość interesujących nas słów kluczowych.

pozycjonowanie, seo sklepu inernetowego

Komentarze:

Czerwiec, 2015

Aż ciężko uwierzyć ile pracy włożyliście w ten projekt, życzyłbym sobie jak i innym przedsiębiorcą aby każda agnecja marketingowa potrafiła włożyć tyle serca w swoją pracę. Dodatkowo z tego co wiem - kosztowo wyglądało to również bardzo dobrze. Powodzenia w dalszym rozwoju.

Czerwiec, 2015

Panie Grzegorzu - bardzo dziękuje za dobre słowo :)

Grudzień, 2015

Jestem pod dużym wyrażeniem, bardzo proszę o kontakt mejlowy w sprawie współpracy - trickspt@wp.pl pozdrawiam, Beata

zapytaj o wycenę swojego projektu

Napisz komentarz

Poprzedni Post Następny Post