Projekt sklepu internetowego z meblami dla dzieci - biurkodladziecka.pl

Realizacja projektu biurkodladziecka.pl zajęła nam ponad 3 miesiące. Pierszym etapem prac było zaznajominie się bliżej z branżą meblową i sklepami interentowymi z którymi przyjdzie nam rywalizować w wynikach organicznych i płatnych Google. Wiedząc że konkurowanie z takimi podmiotami jak IKEA, Abra, Agata Meble czy Witek - nie ma większego sensu(ze względu na ograniczony kapitał) - wybraliśmy słowa kluczowe - najlepiej oddające specyfikę sklepu i oferowany towar. Ty samym otworzyliśmy przed sklepem furtkę na sporą liczbę wyszukiwań odnośnie strikte - mebli dla dzieci, jednocześnie nie wchodząc niepotrzebnie w frazy ogólne.

Takie zabiegi są kluczowe i często decydują o kierunku rozwoju firmy na kilka lat w przód - dlatego nie należy ich bagatelizować i odpowiednio zoptymalizować już na samym początku realizacji sklepu internetowego. Kolejne etapy prac do realizacja loga, wybór odpowiedniego szablonu na silniku Prestashop i wszystkie wzdrożenia o których w dalszej części tekstu.

logo sklepu internetowego

zakres wdrożeń które zrealizowaliśmy:

→ Stworzenie loga, nawiązującego kolorystycznego do producenta mebli które oferowane są na sklepie. Dodatkowo każde słowo w logo ma inny kolor aby ułatwić użytkownikowi zapamiętanie adresu www.

→ Stworzenie unikalnych opisów produktów, zawierających ustalone wcześniej słowa kluczowe. Opisy zostały odpowiednio zoptymalizowane, wraz z nagłówkami h1,h2,h3, dodatkowo każdy z ponad 100 produktów miał swój unikalny, przyjazny adres URL, meta title i meta description.

→ Stworzenie opisów i spójnych grafik w kategoriach. Każdy opis kategorii jest mocno rozbudowany i bogaty w linki wewnętrzne - poprawiające poruszajnie się po stronie.

→ Przygotowanie głównych grafik slayderowych na bazie grafik dostarczonych przez producenta.

→ Stworzenie kont i aktualizacja treści na profilach Social Media. Dodatkowo storzyliśmy kanał YouTube na którym umieszczane są filmy instruktażowe - pokazujące w jak łatwy sposób złożyć meble.

→ Podpięcie podstawowych modułów do sklepu internetowego tj. integracja z systemami płatności DotPay, Paypal, Przelewy24 oraz modułami integracji z kurierami, Google Analitics, Google Search Console.

→ Na życzenie klienta - podpięliśmy messenger jako CZAT online w sklepie. Dzięki temu klient w łatwy sposób może zadać pytanie na Fanpage sklepu, jednocześniej trafiając do bazy klientów sklepu.

→ Przygotowanie powiadomień Cookie, regulaminu strony, polityki prywatności, dopasowanie strony według wytycznych RODO i pozostałych podstron w stopce sklepu.

Po wszystkich wdrożeniach sklep prezentował się następująco:
sklep internetowy biurkodladziecka.pl szablon

Sklep został wyposażony w dodatkowe funkcje. Chcąc ułatwić wyszukiwanie produktów - wyszukiwarka sklepu działa w intuicyjny, a jednocześnie skuteczny sposób. Możliwość wyszukiwań w poszczególnych kategoriach i propozycje automatycznych sugestii - pozwalają błyskawicznie - znaleźć to, czego szukamy.

zaawansowana wyszukiwarka w sklepie www

Szeroki zakres cen i duża liczba wariacji poszczególnych produktów stanowiła spore wyzwanie w odpowiedniej segmentacji. Chcieliśmy stworzyć intuicyjny interface, w którym użytkownik bez problemu sprecyzuje - jakim rodzajem produktów jest zainteresowany i w jakim zakresie cenowym. Stworzona przez nas segmentacja, daje duże pole manewru i szybką edycję filtrów.

segmentacja produktów sklep www

zastosowanie filtrów sklep www

Dodatkowo na serwisie stworzone zostały podstrony podkreślacjące atuty sprzedawanych mebli, oraz podstrona FAQ - gdzie wyjaśniamy i odpowiadamy na najczęściej zadawanie pytania przez klientów. Strona "Nasi Klienci" zawiera realne zdjęcia dzieci - które korzystają z oferowanych przez sklep mebli.

zastosowanie filtrów sklep www

Strona realizacji zamówienia - to jedna z kluczowych kwestii w uzyskaniu dobrej konwersji na sklepie internetowym. Dzięki narzędziom tj. SmartLook - jesteśmy wstanie oglądać użytkowników sklepu w czasie rzeczywistym i wysuwać wniosku z ich zachowania. Dzięki oebjrzeniu ponad 500 nagrań - dopasowaliśmy podstronę realizacji zamówienia i zoptymalizowaliśmy problematyczne miejsca na sklepie - gdzie użytkownicy nie wiedzieli co zaznaczyć, lub który "button" kliknąć aby przejść dalej. Sklep jest również dopasowany do każdego rodzaju urządzeń mobilnych - telefonu lub tableta.

poprawienie konwersji sklep www

W dalszej części rozwoju sklepu - planujemy stworzyć blog tematyczny - pozycjonujy nas jako ekspertów w branży mebli dla dzieci, rozwój profili social media i działania SEO na tzw. płaszczyźnie offsite - bazującej na publikacji artykułów sponsorowanych na podobnyc tematycznie serwisach i tworzeniu dobrej jakości contentu dla czytelników/konsumentów.

Komentarze:

Październik, 2018

Nie spodziewałem się aż tak dogłębnie omówionego Case Study, aczkolwiek dzięki temu zaczynam sobie zdawać sprawę ile pracy, czasu i umiejętności potrzebne jest aby stworzyć dobry sklep internetowy. Może dlatego tylko nie wiele z nich przynosi jakiekowiek zyski :)

Październik, 2018

Dokładnie tak, stworzenie dobreg sklepu interentowego to praca całego zespołu - od programisty, specjalisy seo, przez grafika do copywrittera czy osoby od SocialMedia - a wszystko jeszcze trzeba spiąć w jedną całość aby trzymało się kupy :)

Napisz komentarz

Poprzedni Post Następny Post