Projekt - Natural Health Technology

Z projektem i koncepcją Natural Health Technology jesteśmy od samego początku. Wraz z właścicielami marki - ustaliliśmy strategię działania dopasowaną do możliwości finansowych i zasobów firmy. Celem było stworzenie strony internetowej typu "Landing Page" - pełniącej funkcję informacyjne oraz sprzedażowe. Witrynę realizowaliśmy na bazie zakupionego szablonu HTML, korygując odpowiednio wszystkie parametry związanie z optymalizacją wewnętrzną.

logo zerokalorii.pl

Prace od których zaczęliśmy to:

→ Stworzenie logo w wersjach web oraz w wersji przystosowanej do druku, dobór odpowiednich serwerów, instalacje certyfikatów bezpieczeństwa SSL, postawienie szablonu strony na sewerze.

→ Stworzenie unikalnych tekstów, szaty graficznej spójnej z ideą marki, poprawa wyglądu poszczególnych modułów w szablonie i dopasowanie na potrzebę prezentacji produktu.

→ Stworzenie etykiety dla głównego produktu sprzedażowego i późniejsza wizualizacja produktowa na potrzeby Social Media i kampanii marketingowych.

→ Stworzenie i optymalizacja kanału YouTube oraz realizacja filmu promocyjnego. W późniejszym etapie zadbaliśmy również o odpowiednią promocje stworzonego materiału - dzięki czemu film uzyskał sporą ilość naturalnych komentarzy i wyświetleń - poprawiając wizerunek produktu i swoją pozycję w wyszukiwarce YouTube.

→ Na potrzeby promocji produktu i marki - stworzyliśmy zestaw artykułów sponsorowanych publikowanych na serwisach internetowych powiązanych tematycznie z marką Natural Health Technology. Wybierając serwisy zwracaliśmy uwagę na liczbę unikalnych użytkowników, TrustFlow, trwałość artykułu oraz możliwość wstawiania linku dofollow - przekazującego moc dla naszej witryny.

Po ostatecznych wdrożeniach landing page prezentował się następująco:
dobrze zrobiony landing page

W późniejszych etapach udoskonalania strony - skupiliśmy się na parametrach technicznych strony. Najważniejszym zadaniem było uzyskanie jak najlepszych rezultatów wytycznych Google - PageSpeed Insights. Ze startowego poziomu 20/100 po wprowadzeniu kilkunastu poprawek - uzyskaliśmy następujące wyniki: Google speed wynika na PC: 86-91 Mobile na: 58-61.

Jeśli chodzi o zakres wykonanych prac:

→ optymalizacja całej grafiki za pomocą ImageOptim. W rezultacie waga każdej z grafik została zredukowana o 40 do nawet 80%.

→ kompresja arkuszy stylów CSS tam gdzie było to konieczne.

→ Dodanie atrybutu async do skryptów JS tam gdzie było to możliwe. Asynchroniczne ładowanie skryptów po wczytaniu wszystkich krytycznych elementów.

→ Dodanie dyrektyw do pliku htaccess odpowiedzialnych za wykorzystnaie odpowiednich modułów serwer do cache wszelkich grafik i stylów. Nie są za każdym razem wczytywane na nowo.

dobre wyniki google speedNarzędzie SmartLook pomogło nam w odnalezieniu problematycznych miejsc na witrynie. Dzięki możliwości oglądania sesji klientów którzy byli na stronię - byliśmy wstanie oszacować, które miejsca na stronie są mniej czytelne, które banery, teksty, buttony warto poprawić i ewentualnie jakie dodatkowe moduły możemy wprowadzić. Wprowadzenie kilkunastui poprawek - pomogło nam zredukować współczynnik odrzuceń na stronie o ponad 30%.

jak korzystać z smart look

W etapie w którym landingpage był na odpowiednim poziomie optymalizacji UX, aby uzyskać jak najlepszy czynnik konwersji - zaczęliśmy tworzyć pierwsze kampanie marketingowe. Allegro ads, google adwords, facebook ads - pozwoliły na uzyskanie ponad 400% zysku z zainwestowanego kapitału już w pierwszych miesiącach. Cały czas prowadzimy działania optymalizacyjne kampanii, sprawdzamy różne możliwośći emisji reklam i wybieramy te o najlepszych czynnikach CPC i konwersji do sprzedaży.

Poniżej przykładowe formy reklam:
(karuzela facebook) facebook karuzela reklama


Wideo promocyjne na Social Medi- Fb,Ig, YouTube
twideo=facebookadsKampanie banerowe - Remarketing w systemie partnerskim Google
remarketing-google-kampana


Kampania Google Adwords skuteczna-kampania-google-adwords


Komentarze:

Sierpień, 2018

Porządna robota :)! Jestem pod wrażeniem włożonej pracy i umiejętności. Panie Sebastianie bardzo proszę o kontakt mejlowy na mojego LinkedIna. pozdrawiam Mariusz.

Sierpień, 2018

Panie Mariuszu - wiadomość wysłana :)

zapytaj o wycenę swojego projektu

Napisz komentarz

Poprzedni Post Następny Post